چرا انسان باید گیاهخوار باشد؟

همین که دارید این مطلب را می‌خوانید نشان می دهد بر سر دوراهی گیاهخواری یا گوشتخواری گیر کرده اید این امر از آنجا ناشی می شود که یا وجدانتان از این حجم از رنج به درد امده است و یا نگران سلامت خود به علت گوشت خواری هستید

انسان چطور میتواند این حجم از بی عاطفگی را تحمل کند و انتظار ویروسهایی مثل آنفولانزا کرونا و غیره را نداشته باشد چطور می توانیم چیز هایی را بخوریم که درد را تحمل می‌کنند، سیستم اعصاب مرکزی دارند، چشم دارند، می شنوند و احساس می کنند.

ما نمی توانیم پروسه کشتن این حیوانات را تحمل کنیم چون اگر ببینیم دیگر نمی توانیم بخوریم. اما نمی بینیم چون می خواهیم کور باشیم نه اینکه نفهمیم ما نمی خواهیم بفهمیم بین این دو تفاوت بسیاری وجود دارد امروز که می خواستم اولین مطلب وبلاگم در این باره را بنویسم به دنبال فیلم هایی از کشتارگاه های گاو ها مرغ ها و غیره بودم. دیدن هیچ کدام از این فیلم ها برایم قابل تحمل نبود.چیزی قلبم را به درد می آورد: انسانیتم، وجدانم‌. من کاری به درست بودن یا نبودن کارما ندارم اما تا وقتی بشر این کشتارها را ادامه دهد نمی تواند توقع صلح جهانی و گرفتن حق خویش را داشته باشد. در این قسمت می خواهم به بهانه هایی که بعضی از شما درباره گیاهخوار نشدن شنیده اید بپردازم.

1.چرخه طبیعته: قطعاً کسی منکر چرخه طبیعت نمی شود در ضمن بعضی از شما می‌گویید چرا به شیر و ببر پلنگ و غیره گیر نمی دهید؟ شمایی که دارید از شیر ببر پلنگ و غیره صحبت می کنید یک نگاهی به بدن خودتان بندازید فک و آرواره خود را نگاه کنید دندان‌های خود را نگاه کنید ببینید که آیا شبیه شیر همه چیز خوار است آیا تمایلات شما شبیه شیر است شما حاضرید به دنبال شکار بدوید با دندان های تان شکار را خفت کنید آن را خفه کنید و خونش را با ولع بخورید؟ایا واقعا این نظام طبیعت شماست یا اینکه به زور چاقو به زور حرارت به زور ادویه می خورید؟ پس نتیجه می گیریم چیزی که به زور حرارت و ادویه وارد بدن انسان می شود نظام طبیعت انسان نیست
2.جایگزین نداریم: اول این که بگویم شما زمانی می توانید بگویید جایگزین که مواد غذایی مفیدی را کنار گذاشته و برای آن به دنبال مواد غذای دیگری بگردید و این خیلی مشخص است که گوشت قرمز گوشت سفید و غیره ضررات فراوانی برای بدن ما دارند پس به کاربردن جایگزین برای نخوردن گوشت عملا معنایی ندارد شما باید بگویید منابع غذایی مفید در گیاهان چه گیاهانی هستند که بگویید برای گوشت چه جایگزینی پیدا کنم گیاهان تمامی منابع غذای مورد نیاز بدن را به ما می رسانند اما برای کسانی که اصرار به جایگزین کردن دارند باید بگویم شرح جایگزینی منابع مفید حیوانی با گیاهی به شرح زیر می باشد:
چربی: کره،روغن،گردو
انرژی: انواع لوبیا،فلفل،عدس
آهن: اسفناج،عدس،سویا
امگا3: سویا،شاهدانه،تخم کتان
سلنیوم: تخم مرغ، اسفناج،گردو
پروتئین: سویا،عدس،تخم مرغ
ویتامین های گروه B: اسفناج، انواع لوبیا
ویتامین گروه D: نور خورشید، زرده تخم مرغ

نویسنده مطلب: باران امجدی

/ 0 نظر / 141 بازدید